Історія закладу освіти

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 Павлоградської міської ради Дніпропетровської  області  була відкрита у 1993 році. Мала статус російськомовної школи. У 2009 році відкрила перші українські класи. У 2018 році школа святкувала 25-річчя з дня свого заснування. Випущено біля тисячі випускників. Вручено близько 70 золотих та срібних медалей.

За ці роки школу очолювали два директори:

1993 - 2007 рр.– Мельникова Антоніна Миколаївна, вчитель математики, вчитель вищої категорії, «вчитель - методист»;

з 2007р. – Пазій Олена Петрівна, вчитель історії та правознавства, вчитель вищої категорії, «старший вчитель».

Всі ці роки освітній процес у школі забезпечуютьпедагоги, які активно впроваджують сучасні методи і форми навчання, вдосконалюють комплекси методичного забезпечення предметів, вміло організовують позашкільну роботу. Більшість нагороджені грамотами різних рівнів. Вчителі працюють над підвищенням фахового рівня, а свою професійну майстерність підтверджують під час проходження атестації, на обласних та міських семінарах, є призерами міських ярмарок педагогічних ідей.  Вчитель української мови та літератури Стороженко Наталія Петрівна стала переможцем обласного конкурсу «Вчитель року - 2015» у номінації «Українська мова та література». 100% вчителів школи освоїли роботу з комп’ютерною технікою за програмою ІКТ та  ІNTEL  “Навчання для майбутнього”, засвоюють «Цифрові технології»,  «Вчителі в он-лайні», «Веб-2.0» та застосовують набуті знання в практичній діяльності

Учні школи завжди беруть активну участь у олімпіадах, виборюють призові місця у конкурсах математико-фізико-природничого та філологічного спрямування, мистецьких і літературних.

В основу виховного процесу   покладено національну систему виховання, головною метою якої є успадкування духовних надбань українського народу, формування особистих рис громадян України, розвиток творчих здібностей кожної дитини. Налагоджена робота учнівського самоврядування.

Рік за роком складаються золоті сторінки історії школи, нашої великої родини, нашого  життя.

Кожен навчальний рік у школі закінчується традиційним фестивалем обдарованих дітей «Мій шанс», в журі якого входять представники ради школи. Переможці визначаються за номінаціями і тими досягненнями, що мали упродовж навчального року. Вони отримують дипломи та цінні подарунки. Традицією школи є щорічне свято – нагородження кращих учнів «Олімп» за номінаціями. Учні отримують  статуетку «сови», як символу школи.

Центром вивчення традицій українського народу, фольклору є шкільна світлиця  (керівник – Стороженко Наталія Петрівна). Світлиця є затишним місцем для засідань гуртка «Берегиня».

Фізичному загартуванню, формуванню навичок здорового способу життя сприяє участь учнів у різноманітних, спортивних і туристичних змаганнях.

Профільне навчання в старшій школі - один із найважливіших компонентів модернізації загальної середньої освіти, одна з найбільш життєздатних освітніх реформ. У цієї ідеї, мабуть, нема опонентів, адже практико - орієнтоване навчання постало на часі. Профілізація потрібна для забезпечення індивідуальних потреб школярів, які виявляють підвищений інтерес до окремих предметів та навичок , для професійного самовизначення, до успішної соціалізації, полегшення адаптації до самостійного життя, виховання відповідальності за прийняття рішень.

Протягом існування в різні періоди в школі біли відкриті класи з поглибленим вивченням іноземної мови, класи з вивченням основ бухгалтерського обліку. У 2010 році перед загальноосвітньою школою І-ІІІ ст. № 20 постало питання вибору профілю, який би зацікавив не лише власних дев'ятикласників, але й випускників 9 класів шкіл міста. Увагу привернула програма технологічного профілю «Основи дизайну». Профіль зацікавив випускниць 9-х класів міста і на сьогодні ми продовжуємо навчати учнів за старших класів за  ним.

Павлоградська  ЗШ № 20 вважає своєю місією  розробку та впровадження у практику системи художньо-естетичного  виховання  школярів засобами дизайну.

Метою профільного навчання за спеціалізацією «Основи дизайну» є забезпечення загальноосвітньої проектно-технологічної підготовки учнів для свідомого подальшого професійного самовизначення.

Результатом діяльності старшої школи з обраного профіля є професійна визначеність випускників. На сьогодні випускниці закладу навчаються, а деякі вже закінчили,  Харківський національний університет будівництва та архітектури, Придніпровську державну академію будівництва та архітектури, Київський університет ім.  Бориса Грінченка, Київський національний університет культури і мистецтв, Харківський національний педагогічний університет ім. Г.Сковороди, коледжах та технікумах м. Дніпра, Харкова, Києва за спеціальностями «Дизайн», «Образотворче мистецтво».

На протязі 25 років влітку активно працює оздоровчий табір з денним перебуванням «Хуторята».

До послуг учнів: медичний кабінет, «Світлиця», актова зала, спортивна зала, спортивний майданчик, їдальня, бібліотека.

ГЕРБ