Бібліотечний вісник

План місячника бібліотек 2023 р.

Функції шкільної бібліотеки та її роль в освітньому процесі

Правила користування шкільною бібліотекою

Мегарозмальовка з роботом Всезнайкою та лампочкою Чарівницею, які знають, як заощадити енергоресурси вдома та в школі:
 - відбулася повчальна зустріч команд здобувачів освіти
1-А , 3-А класів на честь
ДНЯ ПОЧАТКОВОЇ школи:
- активні
- веселі

- кмітливі

2 квітня - Міжнародний день дитячої книги.

Здобувачі освіти Гімназії 20 провели свій вільний час на майданчиках:
- книжкові виставки;
- розмальовки улюблених книжкових героїв;
- ігротека ( шашки, пазли, настільні ігри).
Обрали нову художню літературу для позакласного читання.
   Пізнавально, весело та разом проводимо час на шкільних перервах.

Розмальовки: «Садок вишневий коло хати»

Здобувачі освіти Гімназії 20 прийняли участь в Національному тижню читання поезії з 18.03.2024 по 21.03.2024 та Всесвітньому дні поезії -  21 березня.

Тема тижня поезії - «Дім», а гасло - «Ріки незмінно течуть додому».
Мета заходу - популяризація читання, створення інформаційного простору, де кожен зміг  знайти близкі для себе поетичні рядки.
В бібліотеці організована книжкова виставка  (фотозона) творів українських поетів минулого та сучасності.
Вірші українських поетів - це джерело натхнення та незламної волі, любові до рідної землі з її неповторними краєвидами. Діти декламували, згадували, записували, читали, робили замальовки до улюблених віршів.
«І хто б там що
кому не говорив,
а згине зло
і правда переможе»
(Ліна Костенко)

Шевченківські дні в бібліотеці Гімназії 20 присвячені 210 річниці з дня народження великого поета, митця українського народу

18.01.24р. відбулося засідання творчої групи бібліотекарів  гімназій та ліцеїв нашого  міста з питань підготовки до обласного семінару «Сучасні форми та методи підтримки і розвитку читання».

Бібліотекою Гімназії 20 були представлені та надані напрацювання по темі: "Сучасні форми і методи підтримки та розвитку читання в Гімназіі 20 м. Павлограда".

Промоція читання - пропаганда якісної книги для дітей та дитячого читання,  один з ключових чинників розвитку суспільства, що становить першочергове завдання бібліотечної справи, а саме:
- словесні (розповідь, бесіда; читання вголос; класні, сімейні читання з фотозвітом);
- наочні (ілюстрація, демонстрація обʼєкта читання);
- практичні (замальовки героїв, улюблених сюжетів із книжки);
- ігротека в бібліотеці ( шашкові турніри за обговоренням епізодів улюблених казок, повістей; складання пазлів на фоні читання вголос; настільні ігри за участю персонажів книжкових героїв).

Імпровізований паркан бібліотеки використовується, як наочний метод залучення до читання здобувачів освіти. На ньому читачі демонструють (прикріплюють) свої досягнення, звіти про заходи по темі прочитаних оповідань, віршів, пісень (як приклад: короткі цитати, малюнки до сюжетів, фотоколажі). Системне використання бібліотечного паркану - це також практична форма підтримки читання.

Освітній простір Гімназії 20 - бібліотека рекомендує для перегляду на честь 106 річниці Соборності України:

Дивіться буктрейлер до книги

Різдвяна рукавичка

Книжкова виставка "Радуйся, земле"

Освітній простір - бібліотека вітає в всіх своїх читачів з прийдешнім Новим 2024 роком!

Бажаємо багато цікавих прочитань

Новорічно-Різдвяний «ажіотаж» в бібліотеці Гімназії:

- надходження нової художньої літератури;
- святкова новорічна книжкова виставка, як фотозона на згадку про школу;
- нові пазли на тему догляду домашніх тваринок.
Свято наближається: обираємо літературу ( казки, оповідання, вірші); складаємо пазли на перервах; малюємо привітальні новорічні листівки - встигнути все! Для дозвілля під час зимових канікул обираємо книжку
   Активні відвідувачі бібліотеки: учні 1,2,5 класів дружньою командою готуються до зустрічі Різдва та Нового року. Читають, складають, малюють привітальні листівки. А розповіді про те, як новорічні свята проходять і інших країнах- це зараз улюблена тема для обговорення в учнівських колективах

Премʼєра місячника шкільних бібліотек у Гімназії 20 «Вірю в майбутнє твоє, Україно!»